Престижно равенство за "Лудогорец" срещу "Шахтьор" Донецк

"Орлите" успяха да наваксат изоставане от 0:2

ludogorets.com

"Лудогорец" постигна престижно равенство с 13-кратния шампион на Украйна "Шахтьор" Донецк. Двата тима изиграха контролна среща в Турция, а мачът завърши 2:2.

В 5-ата минута "Шахтьор" излезе напред в резултата. Голът беше дело на Соломон, който се ориентира най-добре в наказателното поле на разградчани.

Антон Недялков успя да прати топката във вратата на украинския гранд в 13-ата минута, но попадението беше отменено заради засада.

Снимка: ludogorets.com

Въпреки натиска на "орлите", "Шахтьор" стигна до второ попадение в началото на второто полувреме. Автор на попадението стана голямата звезда на украинския футбол Йевхен Коноплянка.

Футболистите на "Лудогорец" обаче не се обезкуражиха и продължиха с натиска. 3 минути по-късто Жордан Иокко изравни, а в 60-ата минута Каули Оливейра направи резултата 2:2.

Така "орлите" имат едно равенство и една победа (над "Бачка Топола") в контролите през зимната пауза в първенството. Следващият мач на "Лудогорец" е срещу "Динамо" Киев на 30 януари.