Президентът на световната атлетика поздрави Ивет Лалова (ВИДЕО)

Себастиан Коу сподели момента в социалните мрежи

Ивет Лалова зарадва цяла България с класирането си за финала на 200 м на световното първенство в Доха, Катар. Тя предизвика взрив от емоции у зрителите на стадиона с отличното си представяне (в това число и българския волейболист Валентин Братоев) и накара легенди в леката атлетика да се преклонят пред спортното ѝ дълголетие.

Един от тях беше Себастиан Коу - двукратен олимпийски шампион на 1500 м, а сега на най-високата позиция в света на леката атлетика като президент на Международната федерация.

След полуфинала той лично отиде при българката, прегърна я топло и ѝ пожела успех във финала.

Лалова се класира за най-важното бягане през сезона със седмо време в полуфиналите. Тя завърши на трета позиция в своята група, но доброто ѝ време ѝ даде право да се включи в надпреварата за медалите.

Финалът на българката е днес (2 октомври) от 22:35 ч. българско време.