Пропускът на годината (ВИДЕО)

Английският нападател Даниел Стъридж с изпълнение, което рядко се вижда

Понякога футболистите нямат късмет пред гола. Понякога не са достатъчно концентрирани в ситуацията.

Необяснимо обаче остава изпълнението на нападателя на Англия Даниел Стъридж в 22-рата минута на световната квалификация срещу Малта в събота вечер.

Центриране отдясно намери непокрития Деле Али. Той стреля с глава, а ударът му затрудни вратаря, който изби топката пред краката на Стъридж на около 3 метра от гол линията.

Острието на „трите лъва“ обаче успя да направи по-сложното - да изпрати топката толкова далеч от вратата, че подигравките в социалните мрежи започнаха да се сипят една след друга.

Снимка: The FA
Само 6 минути по-късно голаджията се реваншира с точно попадение за 1:0, но въпреки това сякаш по-паметен от мача срещу Малта ще остане рядко срещаният му пропуск.