Шампионска лига

Публикувано в  

Пропуснатите две дузпи промениха тренировките на "Сити"

Трябваше да спечелим вчера, заяви Хосеп Гуардиола

Пропуснатите две дузпи промениха тренировките на
 Снимка: Getty Images

Мениджърът на "Манчестър Сити" Хосеп Гуардиола обяви, че обмисля въвеждането на специални тренировки, с които да подобри изпълнението на дузпи на тима си.

В последния си мач, който завърши 1:1, "гражданите" пропуснаха две дузпи срещу "Евертън". От началото на сезона играчите на "Сити" не успяха да вкарат четири от осемте наказателни удара, отсъдени в тяхна полза.

"Не съм имал време, за да правя тренировки по изпълнение на дузпи, но може би ще се наложи да въведа такива. Ние не играхме лошо, но ми е тъжно за играчите, защото те трябваше да спечелят", заяви Гуардиола след срещата, в която тимът му отправи 18 удара към вратата на съперника.

Пропуските от бялата точка направиха Кевин де Бройне през първата част и Серхио Агуеро през втората. За аржентинеца това бе втори пропуск в рамките на по-малко от седмица, след като няколко дни по-рано той изпусна дузпа и за националния отбор.

Още новини
Виж всички предложения от брошурата тук