ПСЖ отива на 1/4 финал след историческа драма в Лондон

Парижани отстраниха Челси с човек по-малко

Пари Сен Жермен се класира на 1/4 финал в Шампионската лига след уникална драма в реванша на Стамфорд Бридж срещу Челси. След 1-1 в редовното време, двата отбора стигнаха до продължения, в които си размениха по още един гол и след 2-2 отборът на Лоран Блан триумфира.

ПСЖ задължително се нуждаеше от гол, след като първия мач в Париж бе завършил 1-1. Задачата на гостите обаче изглеждаше непосилна, когато след 30 минути игра звездата Златан Ибрахимович получи пресилен директен червен картон.

С човек повече Челси не оказа тотален натиск, но към края на първата част имаше реални претенции за дузпа, при нарушение срещу Диего Коста. Първото полувреме бе изпъстрено и с доста провокации между Давид Луис и Диего Коста, които обаче бяха подминати от Бьорн Куиперс.

След почивката първият голям шанс се откри пред Кавани от ПСЖ. Той изскочи сам срещу вратаря, преодоля го, но от малък ъгъл уцели гредата.

Челси успя да поведе с гол на Гари Кейхил в 81-та минута. След изпълнение на ъглов удар се стигна до разбъркване в наказателното поле, топката попадна у Кейхил, който от воле я прати във вратата.

ПСЖ се вдигна на щурм и в 86-та минута, отново след корнер се стигна до изравнителен гол. Вкара го именно бившия играч на Челси Давид Луис, когото публиката бе започнала да освирква.

Дойдоха продълженията, които започнаха по мечтания начин за сините. Тиаго Силва игра с ръка в наказателното поле при сравнително безопасно положение. Последва дузпа, която бе вкарана хладнокръвно от Еден Азар.

Френският тим с човек по-малко изглеждаше изморен, но към края на второто полувреме успя да натисне. В 113-та минута се стигна до корнер и опасен удар с глава на Тиаго Силва. Тибо Куртоа обаче спаси по невероятен начин. При последвалия ъглов удар отново Тиаго Силва стреля с глава от 11 метра и този път вкара. Гол за 2-2, който класираше ПСЖ.

До края Челси не успя да се съвземе от шока и 11 месеца след като си тръгна с наведена глава от Стамфорд Бридж, този път Пари Сен Жермен триумфира и отива на 1/4 финал.