ПСЖ писа петица на "Лориен"

Красив гол на Мюниер откри головата фиеста на "Парк де Пренс"

Лукаш Моура

ПСЖ победи "Лориен" с 5:0 в двубой от 19-ия кръг на френската Лига 1, игран на "Парк де Пренс" в Париж.

Още в 25-ата минута Блейс Матюиди намери с дълъг пас десния бек Томас Мюниер, който видя, че стражът на гостите Делекроа е излязъл няколко крачки напред и мигновено го прехвърли с техничен удар от движение.

В края на първата част защитникът на "Лориен" Зарго Туре си отбеляза автогол за 2:0.

Единсон Кавани

През второто полувреме на двубоя, минал под цялостна доминация на ПСЖ, точни бяха капитанът Тиаго Силва, Единсон Кавани от дузпа и Лукаш Моура

Успехът на парижани идва след загубата от "Гингам" в предходния кръг. Тимът на Унай Емери е на третото място в класирането с актив от 39 точки. "Лориен" от своя страна е на последното 20-о място с 15 точки.