ПСЖ победи "Монако" във френското дерби

Кавани и Неймар вкараха за парижани

"Пари Сен Жермен" победи като гост шампиона "Монако" с 2:1 в дербито от 14-ия кръг на футболното първенство на Франция.

Гостите спечелиха с попадения на Единсон Кавани в 19-ата и на Неймар в 52-ата минута от дузпа. Те доминираха през целия мач и направиха още куп пропуски пред вратата на Даниел Субашич, като веднъж уцелиха и греда.

Кавани се разписа след асистенция на Юлиан Дракслер и вече има 16 гола от началото на сезона.

Бразилската звезда Неймар беше съборен в наказателното поле седем минути след началото на второто полувреме и сам реализира отсъдената дузпа за 2:0.

За "Монако" се разписа Жоао Моутиньо в 81-ата минута. Той изпълни пряк свободен удар, топката рикошира в главата на Килиан Мбапе и влезе в мрежата.

"Пари Сен Жермен" е лидер в класирането с 38 точки. Тимът няма загуба в първите 14 мача от началото на сезона. "Монако" е трети с равен брой точки с втория "Олимпик" Лион - по 29.