ПСЖ спечели класиката и се доближи до Марсилия (ВИДЕО)

Пари Сен Жермен спечели супердербито на Франция с Олимпик Марсилия за шести пореден път. "Сините" постигнаха успех с 2:0 на Парк Де Пренс в мач от 13-тия кръг на Лига 1. Головете отбелязаха Лукас Моура в 38-ата и Единсон Кавани в 85-ата минута.

Гостите завършиха мача с човек по-малко на терена, след като Имбула получи директен червен картон в 78-ата минута.

Голямата звезда на парижани Златан Ибрахимович се появи в игра през втората част като резерва, завръщайки се след шестседмично лечение на контузия.

Снимка: БГНЕС

Това е пета последователна победа за ПСЖ като домакин на големия си съперник, всяка една от тях с реузлтат 2:0. Олимпик няма успех в последните осем издания на класиката, от октомври 2012 година насам.

В класирането Марсилия остава лидер, но авансът пред все още непобедения ПСЖ вече е само една точка. Трети, на две точки от Марсилия, е Олимпик Лион.