ПСЖ удържа устрема на "Барселона" и е на четвъртфинал (ВИДЕО)

Меси и компания останаха далеч от нов велик обрат в Шампионската лига

"Пари Сен Жермен" се класира за четвъртфиналите на Шампионската лига, след като направи 1:1 с "Барселона" у дома в чакания с огромен интерес реванш между двата тима.

Двубоят на "Парк де Пренс" премина под диктовката на каталунците, но късметът и отличните намеси на вратаря на ПСЖ Кейлор Навас, който отрази и дузпа, изпълнена от Лионел Меси, измъкнаха френския гранд.

"Барселона" имаше инициативата преди почивката, но ПСЖ откри резултата 31', когато Килиан Мбапе се разписа от дузпа, отсъдена за фаул на Клеман Лангле срещу Мауро Икарди. Така, със своите 22 години и 80 дни, световният шампион от 2018 г. стана най-младият, отбелязал 25 гола в турнира.

Испанците обаче изравниха в 37' след страхотен далечен шут на Меси. Малко по-късно 6-кратният носител на "Златната топка" изпусна дузпа. При удара стражът Навас изби топката, след което тя срещна напречната греда.

В крайна сметка ПСЖ удържа равенството и продължава напред заради разгромната победа с 4:1 в първия мач на "Камп Ноу". По този начин парижани си осигуриха място сред осемте най-добри за едва втори път в последните 5 години.

"Барселона" отпада в осминафиналите на Шампионската лига за първи път от 2007 г.