Радост за Атлетико в Мюнхен в мач с три гола и две пропуснати дузпи (ВИДЕО)

Байерн - Атлетико 2:1 (общ резултат - 2:2, испанците продължават напред с гол на чужд терен)

Байерн (Мюнхен) победи Атлетико (Мадрид)  2:1 в реванша между тези два тима от полуфиналната фаза на Шампионската лига.

Така с общ резултат 2:2 и гол на чужд терен испанският гранд е на финал в турнира за трети път в своята исория.

Байерн откри резултата в 31-ата минута с гол на Шаби Алонсо, който изпълни отлично пряк свободен удар. Топката влетя в мрежата на Атлети и с помощта на рикошет в тялото на защитника Хосе Хименес.

През второто полувреме гостите изравниха в 53-ата минута след прекрасна контраатака. Антоан Гризман бе изведен сам срещу Мануел Нойер и е сбърка - 1:1.

Четвърт час преди края Роберт Левандовски върна надеждите на домакините, давайки преднина на Байерн - 2:1. Баварците обаче не съумяха да вкарат трети гол и Атлетико е на финал.

В хода на двубоя дузпи пропуснаха Томас Мюлер за домакините в 34-ата минута и Фернандо Торес в 84-ата.

Наставникът на Байерн Хосеп Гуардиола пък си тръгва от Мюнхен без трофей от Шампионската лига.

Ето какво каза един от героите за Атлетико - Антоан Гризман след последния съдийски сигнал: