Ранен гол донесе първа победа на "Локо" София в елита

Столичани надделяха на съименниците си от Пловдив

Гол в петата минута донесе първи 3 точки за завърналия се във футболния елит на България тим на "Локомотив" София. Столичните железничари победиха минимално своите съименници от Пловдив в среща от втория кръг на Първа лига.

Мачът се игра на стадиона на "Царско село", тъй като този в "Надежда" не получи лиценз. Въпреки това "червено-черните" наложиха своето темпо от началото на мача.

В 5-ата минута Карим Бухмеди подаде прецизно на Раел Лолала, който отбеляза за 1:0.

Попадението "събуди" "Локомотив" Пловдив и гостите все по-често поглеждаха към вратата на Александър Любенов. Стражът на софиянци обаче се отчете с авторитетни намеси. Помагаха му и съотборниците му, които съумяваха да спрат атаките на противника.

Бирсент Карагерен изпусна най-чистите положения за "черно-белите", но тимът така и не стигна до гол.

За "Локо" София това са първи точки в Първа лига след загубата от "Берое". Пловдивчани пък губят за втори път след поражението от "Лудогорец" на старта. Те обаче са фокусирани върху европейското си представяне. Тимът играе срещу детския "Копенхаген" в четвъртък (5 август) в първа среща от третия квалификационен кръг от Лигата на конференциите.