Късмет за Шахтьор /Донецк/ срещу Рапид Виена (ВИДЕО)

Шахтьор отново в групите на Шампионска лига

Изключително драматични бяха последните минути на мача в Лвов между Шахтьр Донецк и Рапид Виена, който завърши 2:2. Първото полувреме бе много динамично и пълно с обрати. Домакините откриха в 10- тата минута чрез Марлос, но само три минути по- късно гостите изравниха. Рапид Виена поведе след хубаво изпълнен пряк свободен удар от Щефан Хофман в 22 - та минута. За Шахтьор в 27 - та минута  второ попадение вкара Гладкий.

След ефектното първо полувреме с 4 гола, втората част предложи на зрителите нервен мач и много грешки. В последните 10 минути на срещата гостите останаха с 10 души след втори жълт и съответно червен картон на Зонлайтнер. Въпреки това отборът от Австрия имаше два невероятни шанса за да спечели. В 90 - тата минута Берич пропусна от чиста позиция пред вратата на Пятов, а в 95 - тата минута след пряк свободен удар и грешка на вратаря Пятов, топката попадна у Просеник който стреля в гредата. Така Рапид пропусна сензацията, а Шахтьор с много късмет се класира за Шампионска лига след 2:2 в реванша и победа в първия мач с 1:0.