"Равена" остави "Кастелана" без победа

В неделя от 19:00 ч. по RING ще бъде излъчена срещата между "Тренто" и "Латина"

legavolley.it

"Равена" победи "Кастелана" с 3:1 гейма ( в отделните части 20:25, 25:18, 30:28, 25:19) в мач от 19-ия кръг на италианското волейболно първенство и така остави домакините без успех от една календарна година насам.

С победата "Равена" запазва 9-ата позиция в класирането, но е само на една точка от осмия "Монца".

Гостите започнаха мача много стабилно и бързо дръпнаха в резултата. Силна серия от начален удар и добра блокада на Ренан Буяти обаче доведоха до изравнява за 12:12. Постепенно волейболистите на "Кастелана" заиграха по-спокойно и с ас на 217-сантиметровия бразилец спечелиха първия гейм с 25:20.

Началото на втората част бе идентично. "Равена" поведе с 20:14, но този път не позволи на противниковите играчи да се доближат прекалено близо. Нова серия на Ренан от сервис намали пасива на 3 точки, но в крайна сметка гостите изравниха резултата в геймовете след 25:18.

Снимка: legavolley.it

Третата част бе най-интригуваща. "Равена" отново опита да поведе, но възпитаниците на Винценцо Ди Пинто не се отказаха. Те се възползваха от грешки в посрещането на гостите и изравниха за 23:23, но силите не им стигнаха за повече - 30:28 в полза на "Равена".

В четвъртия гейм домакините имаха за кратко преднина при 13:12, но след грешки на центровете и важна блокада на Роберто Русо, "Равена" се поздрави с победата след 25:19.

В неделя от 19:00 ч. по RING ще може да наблюдавате двубоя между "Тренто" и "Латина".