Драматичен финал и равенство в дербито на Пловдив

Локомотив и Ботев завършиха 1:1 в първи мач от 1/8 финалите за Купата на България

Локомотив (Пловдив)  и Ботев (Пловдив) завършиха 1:1 в голямото дерби от осминафиналите на турнира за Купата на България по футбол. Двубоят се игра на стадион "Локомотив", а домакините не успяха да победят големия си съперник в осми пореден мач. За последно "черно-белите" надиграха "канарчетата" през 2010 година.

Мартин Камбуров даде преднина на домакините в 44-ата минута с брилянтно изпълнение на свободен удар. Нападателят се намира в страхотна форма, отбелязвайки пет гола в последните четири срещи на Локомотив.

Ботев подобри играта си след почивката, натисна своя съперник и създаде добри положения пред вратата на "черно-белите". Изравнителното попадение падна в 92-ата минута. Голът отбеляза Александър Колев, който засече с глава центриране на Мариян Огнянов от ъглов удар.

Реваншът е на 3 декември.

В други мачове от днес Черно море надигра Славия с 2:0, а Литекс спечели трудно домакинството си на Пирин (Гоце Делчев) с 3:1.