Равенство с "Херта" лиши "Байерн" Мюнхен от рекорд

Левандовски с мач номер 250 в Бундеслигата

"Байерн" Мюнхен завърши наравно 0:0 като домакин на "Херта" Берлин в мач от 24-ия кръг на Бундеслигата. Баварците до днес имаха 14 последователни успеха във всички турнири - изравнен рекорд от 1980 г., като евентуална 15-а победа щеше да е ново историческо постижение.

Роберт Левандовски пропусна да вкара още в 5-ата минута, когато стреля с глава, но вратарят на "Херта" спаси.
Тиаго Алкантара опита да се разпише от дистанция, а след него и Франк Рибери не успя да открие резултата.
Гостите се отчетоха само с един плах опит на Дарида да затрудни Свен Улрайх.

Пет минути след подновяването на играта Йерстейн се намеси отлично след удар на Дейвид Алаба. В 56-ата минута Левандовски остана в чиста позиция, но отново норвежкият страж на Херта спаси.

В 80-ата минута резервата Кингсли Коман получи контузия и остана няколко минути извън терена, оставяйки тима си с човек по-малко. После той се завърна на терена, но не напусна само защото смените вече бяха извършени. До края до промяна в резултата не се стигна.

За Роберт Левандовски това бе юбилеен 250-и мач в Бундеслигата. Полякът е отбелязал 74 гола в 131 мача за "Борусия" Дортмунд между 2010 и 2014. За "Байерн" Мюнхен от 2014 г. той записа 119 срещи, в които отбеляза 97 гола.