Разочароващ Григор отпадна в третия кръг на Уимбълдън (ГАЛЕРИЯ И ВИДЕО)

Българинът загуби от Ришар Гаске с 0-3 сета, 3:6, 4:6, 4:6

Най-добрият български тенисист Григор Димитров отпадна в третия кръг на Откритото първенство на Великобритания по тенис.
Поставеният под № 11 в схемата Димитров загуби от 21-ия Ришар Гаске (Франция) с 3:6, 4:6, 4:6 за 1:55 час.

Гаске направи по един пробив в двубоя, което му беше достатъчно, за да стигне до успеха.
Французинът взе подаването на Димитров още във втория гейм на мача, след което до края на частта двамата печелеха сервис геймовете си.

Във втория сет Димитров допусна пробив в седмия гейм, Гаске го затвърди, повеждайки с 5:3 и до края нямаше проблеми.
Французинът стигна до третия си пробив в мача за 3:2 в третия сет. Димитров спаси четири мачбола, но при петия Гаске затвори двубоя.
Българинът наниза 11 аса в срещата, но направи 24 непредизвикани грешки срещу 13 за Гаске. Французинът реализира три пробива от четири възможности, а Димитров не успя при нито една от петте си шанса да вземе подаването на съперника си.

За хасковлията това беше пето поражение от пет мача срещу французина.

Ето как се разви двубоят:

Първи сет

0-1 - Французинът спечели с лекота подаването си, давайки само точка на Григор.

0-2 - Пробив за Гаске! Българинът набързо изостана с 0:30. С добро излизане на мрежата и мощен уинър по правата резултатът стана бе изравнен 30:30. С непредизвикана грешка от форхенд хасковлията даде точка за пробив на своя съперник. Гаске дори нямаше нужда да се бори за него, тъй като Гришо направи двойна грешка...

0-3 - Григор успя да достигне до предимство от 15:30 при подаването на французина, но Гаске се измъкне и увеличава преднината си.

1-3 - Хасковлията се разигра и записа чист гейм.

1-4 - Безупречен Гаске, гейм на 0.

2-4 - Бърз гейм за Димитров, който навлиза в ритъм. Българинът записа първия си ас в мача, последва мощен смач, а с още един ас вече водеше с 40-0.  В последвалото разиграване Григор предизвика аплодисментите на публиката с чудесен хот-дог, с който предизвика грешка от ракетата на французина. Така нашенецът намали изоставането.

2-5 - Изключително оспорван гейм. Гришо имаше възможност за пробив, но не съумя да я оползотвори и сетът му се изплъзва.

3-5 - Гришо започна с неуспешен лоб, но взе оставащите разигравания и затвори гейма. Сега Гаске ще сервира за спечелване на сета.

3-6 - Сет за Гаске! Французинът печели подаването си на 15 и след 37 минути игра вече води с 1-0 сета.

Втори сет

1-0 - Отлично начало на сета за Григор. Българинът нямаше проблеми в тази първа част.

1-1 - Французинът отговаря подобаващо. Гришо стигна само до точка в този гейм.

2-1 - Григор печели с лекота подаванията си, гейм на 0.

2-2 - Чист гейм и за представителя на Франция.

3-2 - Първата ни ракета отново не даде дори точка на съперника си. Равностойна втора част засега. Срещата върви гейм за гейм.

3-3 - Прекрасен уинър от бекхенд по правата Димитров си осигури аванс от 15:30, а двойна грешка на французина му донесе и два поредни шанса за пробив. Григор обаче отново не успя да се възползва, след като пресили първия си ретур в аут, а втория прати в мрежата. В следващите няколко минути българинът отрази два геймбола, но така и не достигна до нов брейкпойнт и Гаске изравнява резултата.

3-4 - Пробив за Гаске! След като пропусна два шанса за пробив, сега Григор направи три непредизвикани грешки в началото на своя сервис-гейм и изостана с 0:40. Оттам-нататък за българина стана твърде трудно. Той все пак отрази първия брейкпойнт с мощен уинър от форхенд, но след това франзуинът успя да измъкне гейма с печеливш минаващ удар покрай излезлия рисковано на мрежата Григор.

3-5 - Първата ни ракета започна добре този гейм, записвайки точка след чудесен бекхенд уинър, но до края на тази част взе само още една-единствена точка, дошла след двойна грешка на французина.

4-5 - Гейм на 15 за българина. Сега обаче Гаске ще сервира за спечелване и на този сет.

4-6 - Французинът е стабилен при подаванията си. Гейм и сет за него! 0-2!

Трети сет

1-0 - Разконцентрирано начало на този сет за Григор. Българинът изоставаше с 0:30 при свой сервис, но намери сили да спечели гейма.

1-1 - Хасковлията водеше с 30:15, но даде четири поредни точки на противника си и за пореден път не съумя да го пробие.

2-1 - Перфектен гейм за Григор!

2-2 - Продължителен гейм, в който Гаске все пак се наложи и спечели подаването си.

2-3 - Пробив за Гаске! Григор продължава с колебливата си игра.

2-4 - Французинът уверено върви към успеха. Гейм на 0 за Гаске...

3-4 - Григор сервира стабилно в тази част и продължава да се бори. Българинът се нуждае от пробив..

3-5 - Лесен гейм за французина, спечелен от него на 15. Гаске принуждава Григор да сервира за оставане в мача.

4-5 - Гейм на 30 за Гришо, който сега ще има последен шанс за рибрейк.

4-6 - Гейм, сет и мач за Гаске!