"Реал" и "Атлетико" поделиха по точка за щастие на "Барса"

Мадридското дерби завърши без победител

"Реал" и "Атлетико" завършиха 1:1 в дербито на Мадрид от 31-вия кръг на "Примера дивисион". Така двата тима добавиха по 1 точка в актива си, а от този резултат най-печеливш се оказа лидерът в първенството - "Барселона". Каталунците вече водят с 11 точки пред втория "Атлетико" и 15 пред третия "Реал".

Мачът бе изключително оспорван, като двата тима създадоха доста положения и пред двете врати.

"Реал" показа домакинска доминация през първото полувреме, в резултат на което два пъти уцелиха гредите на "Атлетико". В 11-ата минута Тони Кроос искаше дузпа след съприкосновение с Хуанфран, но съдията Естрада Фернандес не уважи претенциите на германеца. Минута по-късно Марко Асенсио разтресе гредата около сглобката след удар към близкия ъгъл. Осем минути след това Ронало шутира силно и Ян Облак с вещина изби в корнер. Последваха пропуски на Рафаел Варан и Гарет Бейл. В 42-ата Марсело завъртя великолепно топката към далечната сглобка и топката се удари някъде, където двете греди се срещат, а при добавката Облак спаси шут на Даниел Карвахал.

Първото по-опасно положение пред вратата на "Реал" дойде в 30-ата минута, а негов автор бе Диего Коста. Кейлор Навас обаче показа добър рефлекс, а двата тима се оттеглиха без голове на почивката.

В 53-ата минута след центриране отдясно Кристиано Роналдо с бомбен шут от близка дистанция откри резултата. Радостта на "белите" обаче трая кратко

Четири минути по-късно „дюшекчиите” изравниха. Навас изведе Антоан Гризман и французинът разстреля Кейлор Навас за 1:1.

Двата тима продължиха да търсят победен гол. Най-чистата възможност се откри в добавеното време през Серхио Рамос. Той изпълни опасен пряк свободен удар, а Ян Облак изби в корнер.