"Реал" Мадрид е новият супершампион на Европа (ВИДЕО)

Кралският клуб победи "Севиля" с 3:2 след продължения

"Реал" Мадрид завоюва Суперкупата на Европа! В луд мач, игран на стадион "Леркендал" в норвежкия град Трондхайм, кралският клуб записа драматичен успех с 3:2 срещу "Севиля".

Мадридчани бяха без куп звезди, сред които и лидера на тима - Кристиано Роналдо, но все пак спечелиха трофея за трети път в клубната си история.

Двубоят започна с предпазливи действия от страна и на двата отбора, като по-активен беше тимът на "Реал".

"Белите" откриха резултата в 21', когато точен беше Марко Асенсио. Младокът вкара фантастичен гол от около 25 м - 1:0.

Попадението събуди "Севиля" и възпитаниците на Хорхе Сампаоли се впуснаха в атака. В 30' Даниел Карисо тества рефлекса на стража Кико Касийя.

Десет минути по-късно андалусийци все пак стигнаха до изравнителен гол. Привлеченият през лятото от италианския "Палермо" Франко Васкес оползотвори пас на Витоло и прати топката в далечния ъгъл - 1:1.

Второто полувреме започна с натиск на "Реал". "Белите" създадоха няколко добри положения, които влезлият като резерва Карим Бензема не съумя да превърне гол.

Стигна се до 71', когато главният съдия Милорад Мазич отсъди дузпа в полза на "Севиля" за нарушение на Серхио Рамос срещу Витоло. Зад топката застана Йевхен Коноплянка и не сбърка - 1:2.

Андалусийци предвкусваха триумфа, но в последните секунди на редовното време "Реал" успя да изравни.

Безумна грешка в отбраната на "Севиля" остави Серхио Рамос непокрит в наказателното поле и испанският национал вкара с глава на празна врата- 2:2.

Така двубоят навлезе в продължения. В първите 15 минути от тях инициативата бе изцяло в "Реал". Възпитаниците на наставника Зинедин Зидан опитаха да се възползват от факта, че "Севиля" остана с човек по-малко заради втори жълт, респективно червен картон за Тимъти Колоджейчак още в 94'.

“Реал" продължи да притиска съперника си и само блестящите изяви на стража Рико запазваха шансовете на "Севиля" за триумф. Все пак в 119' кралският клуб нанесе своя удар.Героят за "белите" бе неочакван - Дани Карвахал. Десният защитник направи страхотен рейд, след което отбеляза с външен фалц - 3:2.

Така "Реал" завоюва трета Суперкупа на Европа в историята си, "Севиля" пък загуби поредната си битка за този трофей. Андалусийци са го печелили само веднъж - през 2006 г.

Съставите

Реал Мадрид: Касийя; Карвахал, Рамос, Варан, Марсело; Ковачич (73' Хамес), Каземиро, Иско (66' Модрич); Асенсио, Мората (62' Бензема), Лукас Васкес

Севиля: Рико; Карисо (46' Рами), Пареха, Коло; Мариано, Нзонзи, Ибора (74' Краневитер); Кийотаке, Вието (67' Коноплянка), Витоло