"Реал" Мадрид остава на трона (СНИМКИ)

Трети пореден трофей за испанците от световното клубно първенство

"Реал" Мадрид отново покори света. Кралският клуб спечели с 4:1 финала срещу "Ал Аин" на световното клубно първенство в Абу Даби и така за трети пореден път завоюва престижния трофей.

Това е рекордна четвърта купа от турнира за отбора на "Реал". Той изпреварва големия си враг "Барселона", който има три успеха и един загубен финал.

Отличието е първо за испанския колос под ръководството на Сантяго Солари.

"Белите" не изпуснаха инициативата през цялата среща. Те поведоха още в 14-ата минута с гол на носителя на "Златната топка" Лука Модрич.

До почивката домакините не отправиха нито един точен удар. През втората част те опитаха да изнесат играта в по-предни позиции, но не им се получи особено, а в 60-ата минута европейският клубен шампион стигна до втори гол.

След изпълнение на корнер защитата на "Ал Аин" изчисти топката, но тя попадна в Маркос Йоренте и той с удар от воле направи 2:0.

В 79-ата минута капитанът Серхио Рамос покачи на 3:0, а в 86-ата "Ал Аин" стигна до почетно попадение благодарение на Цукама Шиотани.

В добавеното време Надер си вкара автогол и оформи крайния резултат - 4:1.

По-рано днес в мача за третото място "Ривър Плейт" разгроми "Кашима Антлърс" с 4:0.