"Реал" Мадрид писа 5 на "Легия" Варшава (ВИДЕО)

Петима различни футболисти отбелязаха за "Кралския клуб", но не и Роналдо

"Реал" Мадрид победи "Легия" Варшава с 5:1 на "Сантяго Бернабеу" в мач от група "F" на Шампионска лига.

Двубоят започна ударно, като домакините владееха повече време топката и имаха инициативата. Гостите обаче контраатакуваха изключително опасно. Двата отбора демонстрираха много директен футбол и зрителите далеч не скучаеха.

Още в 7-та минута "Легия" можеше да открие резултата, но Мулен, пропусна. Същото направи и Ядловиец две минути по-късно. В 12-та пък и гредата помогна на "Реал" след удар на Оджиджа. Все пак домакините бяха тези, които първи стигнаха до гол чрез Гарет Бейл в 16-та минута. Само 4 по-късно пък Марсело стреля, топката рикошира в Червински и влетя в мрежата на изненадания Маларж.

Минута по-късно обаче Радович нахлу в наказателното поле на съперника и след серия финтове Данило, падайки на земята, го фаулира. Реферът отсъди дузпа и Радович я реализира за 2:1.

Последваха нови пропуски пред двете врати до 37-та минута, когато Асенсио изведе отново "Реал" с два гола напред. Повторенията обаче показаха, че при паса към Данило бразилецът е бил в положение на засада, което остана незабелязано от помощник-съдията.

Малко след подновяването на играта имаше отново съдийска грешка, но този път на главния съдия, който подмина нарушение на Асенсио в наказателното поле срещу Гилерме. До края на мача силите на гостите поприключиха и "Реал" владееше изцяло положението.

Зинедин Зидан пусна в игра Алваро Мората и Лукас Васкес и това веднага даде резултат. Първо в 68-та минута Мората асистира на Васкес за 4:1, а в 84-та сам реализира за крайното "Реал" Мадрид - "Легия" Варшава 5:1. Кристиано Роналдо получи няколко добри възможности да отбележи, но така и не успя.

Така "Реал" има в актива си 7 точки, докато "Легия" остава на дъното без спечелена точка. В следващия кръг двата отбор пак се изправят един срещу друг, но на полска земя.