"Реал" Мадрид разгроми "Гранада"

"Белите" с 39 мача без поражение във всички турнири

"Реал" Мадрид разгроми гостуващия "Гранада" с 5:0 в среща от 17-ия кръг на Примера дивисион и изравни испанския рекорд от 39 мача без поражение във всички турнири.

С успеха столичният гранд събра 40 точки и увеличи аванса си на 6 точки пред втория в класирането "Барселона".

Домакините поведоха още в 12-ата минута. Карим Бензема изведе на чиста позиция Иско, който без проблеми преодоля Гийермо Очоа.

Бензема удвои осем минути по-късно с добавка на празна врата, след като Очоа успя само да избие удар от дистанция на Лука Модрич.

Звездата на "белите" Кристиано Роналдо направи резултата класически в 27-ата минута, след като засече центриране на Марсело. За португалеца това бе 11-и гол за сезона в Ла Лига.

Само четири минути по-късно "Реал" окончателно уби интригата в срещата с четвърто попадение. Точен за втори път в двубоя бе Иско.

Каземиро оформи крайното 5:0 с първия си гол за сезона в шампионата. Бразилският дефанзивен халф вкара в 58-ата минута след центриране на Хамес Родригес.