"Реал" стъпи накриво и срещу "Леванте"

Втора поредно равенство за шампионите

"Реал" Мадрид допусна втора грешка в отсъствието на голямата си звезда Кристиано Роналдо, след като завърши наравно 1:1 у дома срещу "Леванте" в мач от третия кръг на Примера дивисион. Това остави европейските клубни шампиони на четвърто място с пет точки, докато големият съперник "Барселона" е с две победи от два мача.

"Леванте" откри изненадващо резултата на "Бернабеу" в 12-ата минута, когато Иван Лопес центрира в наказателното поле, където Иви Лопес се възползва от грешка на защитата на домакините и вкара от близко разстояние.

"Реал" Мадрид изравни в 36-ата минута след гол на Лукас Васкес след центриране, но европейските и световни шампиони не успяха да намерят отново вратата на съперниците си и разочароваха собствената си публика.

Домакините завършиха мача с десет души на терена, след като Марсело беше изгонен в последните секунди на редовното време. В 89-та минута той пропусна да се разпише за 2:1, след което ритна съперник.

"Леванте" се изравни по точки с "Реал" и заема временно петото място в класирането.