Рекордна титла за Мъри на "Куинс"

Британецът спечели турнира за пети път в своята кариера

Защитаващият титлата си Анди Мъри спечели за рекорден пети път турнира по тенис на трева в "Куинс".

Световният номер 2 победи на финала поставения под номер три в схемата на турнира Милош Раонич от Канада с 6-7, 6-4, 6-3 след малко повече от 2 часа игра.

Раонич, който не бе допускал пробив до мача за титлата, спечели тайбрека в първия сет. Той поведе с 3-0 във втората част, но все пак допусна да загуби подаването си, а Мъри се възползва от ситуацията и изравни за 3-3.

Впоследствие шотландецът взе пет от следващите шест гейма, с което изравни и резултата в мача.

Британецът изцяло контролираше събитията на корта в решителната трета част, което му спечели и мача.

Анди Мъри се превърна в единствения тенисист в 126-годишната история на турнира с пет трофея от "Куинс".