ЦСКА 1948 с първа победа в елита

Галин Иванов с два гола срещу "Монтана"

Новакът ЦСКА 1948 записа историческа първа победа в родния елит. Тимът на Красимир Балъков спечели с 2:0 домакинството си на "Монтана", а в герой се превърна националът Галин Иванов, който вкара и двете попадения във вратата на дебютиралия за гостуващия тим Благой Макенджиев.

Бившият играч на "Славия" откри резултата в 31-ата минута, а в 87-ата подпечата успеха на ЦСКА 1948.

Голът на Иванов в 31-ата минута бе първи за тима след три поредни шампионатни двубоя без попадение.

В 64-ата минута Мартин Камбуров демонстрира високата си класа, след като се справи с трима противникови състезатели и шутира от 16-17 метра, но Макенджиев спаси.

Домакините продължиха да доминират и в 87-ата минута Иванов вкара второто си попадение след асистенция на резервата Александров.

След пет кръга от началото на сезона ЦСКА 1948 заема седмото място в красирането с шест точки, докато "Монтана" е 10-и с пет.