Резерва остави "Локомотив" Пловдив в играта за Лига Европа

"Смърфовете" обърнаха "Черно море" за крайното 2:1

"Локомотив" Пловдив победи с 2:1 "Черно море" в среща от 34-ия кръг на Първа професионална лига.

С този успех "черно-белите" се изкачиха на четвърто място в класирането с 49 точки, колкото има и "Дунав". "Черно море" е шести с актив от 46.

Преди мача се разбра, че организираните фенове на домакините са събрали 2710 лева в помощ за лечението на Аян Садъков. Клубната легенда на "смърфовете" се бори тежкото заболяване амиотрофична латерална склероза.

Гостите поведоха още в 24-ата секунда минута. Марек Кузма подаде на Николай Минков пред наказателното поле и младокът с майсторски удар от дъгата откри резултата за 0:1.

Домакините реагираха и в 6-ата минута Мартин Камбуров стреля от пряк свободен удар, но Емил Михайлов изби топката. Осем минути по-късно Георги Илиев от варненския тим стреля опасно, но топката излезе в аут.

Усилията на "черно-белите" дадоха резултата в 18-ата минута. Иван Горанов центрира, Димитър Везалов стреля, Емил Михайлов изби коженото кълбо, но то попадна в Мартин Камбуров, който изравни за 1:1. Това бе неговият гол номер 187 в елита на българския футбол.

Дани Кики отправи удар към вратата на гостите в 23-ата минута, който се оказа неточен. Седем минути по-късно Марек Кузма опита късмета си, но също не намери целта.

В 40-ата минута след центриране от ъглов удар защитникът на "Черно море" Пламен Николов стреля с глава, но прати топката в аут. Четири минути по-късно съотборникът му Даниел Георгиев стреля неточно от 25 метра.

Второто полувреме започна с по-активна игра на домакините. В 58-ата Мартин Камбуров намери Димо Бакалов, който излезе на чиста позиция позиция, но вместо да стреля подаде на Дани Кики. Халфът на домакините стреля, но Емил Михайлов изби топката.

Десет минути по-късно влезлият на смяна Борислав Балджийски стреля, но Илко Пиргов хвана топката.

При ответната атака на домакините, в 69-ата минута, Димо Бакалов подаде на Дино Мартинович, който с точен удар от 10 метра покачи на 2:1.

В 75-ата минута Бакалов пропусна да реши мача, след като от удобна позиция прати коженото кълбо в аут.

Гостите опитаха да изравнят, но в 88-ата минута Стефан Йевтовски изби топката снлед опасно центриране на Хорес Пурило. Минута по-късно Мартин Камбуров излезе на удобна позиция, но стреля неточно.

Състави

"Локомотив": Илко Пиргов, Пламен Крумов (46-Пауло Серджо), Кирил Котев, Иван Горанов, Димитър Везалов, Ванчо Траянов, Веселин Марчев, Димо Бакалов (78-Стефан Йевтовски), Дани Кики (62-Дино Мартинович), Парвиз Умарбаев, Мартин Камбуров

"Черно море": Емил Михайлов, Мартин Костадинов (46-Иван Коконов), Пламен Николов, Стефан Станчев,Филип Хлупик (73-Хосеп Пурило), Ондрей Сукуп, Даниел Георгиев, Георги Илиев, Николай Минков, Валентин Йосков (58-Борислав Балджийски), Марек Кузма