"Милан" пречупи "Интер" с гол в 104-ата минута

"Росонерите" се класираха за 1/2-финалите в турнира за Купата на Италия

"Милан" победи градския съперник "Интер" с 1:0 след продължения и се класира за 1/2-финалите в турнира за Купата на Италия.

Третият вратар на "росонерите" Антонио Донарума, по-голям брат на титуляра Джанлуиджи, изигра ключова роля при дебюта си за клуба.

Джанлуиджи Донарума отпадна от състава заради контузия, а на загрявката травма получи и 40-годишният втори страж Марко Сторари.

Двата отбора бяха загубили последните си две срещи от първенството и двубоят беше изключително важен.
Иван Перишич вкара топката в мрежата на "Милан" в средата на първото полувреме, но попадението беше отменено заради засада, след като главният арбитър Марко Гуида използва системата за видеоповторение.

След час игра Жоао Марио пропиля отлична възможност след подаване на Мауро Икарди, като Донарума направи впечатляващо спасяване в ситуацията.

Впоследствие вратарят на "росонерите" парира последователно удари на Перишич и Антонио Кандрева, а "червено-черните" също имаха страхотен шанс в края, но Джакомо Бонавентура пропусна отблизо с глава.

Възпитаниците на Дженаро Гатузо все пак стигнаха до гола в 104-ата минута, когато резервата Патрик Кутроне засече подаване на Сусо.

"Милан", който е съперник на "Лудогорец" на 1/16-финалите в Лига ЕВропа, ще играе срещу "Лацио" на полуфиналите.