"Рилски спортист" триумфира с Купата на България (ГАЛЕРИЯ)

Самоковци спечелиха сблъсъка с "Левски Лукойл" с 89:80

"Рилски спортист" е новият носител на Купата на България по баскетбол. Играчите на Людмил Хаджисотиров победиха с 89:80 "Левски Лукойл" на финала във Велико Търново.

Срещата бе много оспорвана. Самоковци обаче останаха по-концентрирани във важните моменти пред пълните трибуни на ДКС "Васил Левски" и за втори път триумфираха в надпреварата.

С ключово значение за успеха на "Рилецо" бе 39-годишният Йордан Бозов.

Снимка: БФБ

В края на първата четвърт възпитаниците на Хаджисотиров водеха с 27:22, но втората част започна силно за "сините", които реализираха 10 безответни точки. До почивката играта се изравни, като предимството на "Левски" бе само една точка - 45:44.

Самоковци взеха преднина от 9 точки в края на третата четвърт. В последната част те продължиха да водят в резултата, но след два фаула на Неманя Милошевич "сините" намалиха изоставането си на 69:71.

След това играчите на "Рилски" отново излязоха напред със 78:71 и 80:73, а 1:38 минута преди сирената Бозов вкара един наказателен удар за 83:75.

Последваха два фаула на Раванел за 85:76 59 секунди преди края, а 15 секунди преди финала той направи 88:80 след два успешни наказателни удара.

Снимка: БФБ

Най-резултатен за победителите бе Йордан Бозов с 21 точки, а с 19 се отчете Дерек Райт. Шелдън Джетър завърши с 14, а Златин Георгиев добави още 12.

За "Левски Лукойл" новото попълнение Неманя Милошевич наниза 18 точки, Станимир Маринов се отчете с 15. Христо Николов-Гларуса вкара 14, Павлин Иванов - 12, а с "дабъл-дабъл" се отчете Кийт Клантън - 10 точки и 10 борби.