"Рилски спортист" тръгна със загуба във ФИБА Къп

Последната четвърт реши мача

"Рилски спортист" загуби първия си мач от груповата фаза на ФИБА Къп. В Самоков българският тим отстъпи на израелския "Апоел" Ейлат с 86:94.

Мачът беше оспорван, но с последната силна част гостите стигнаха до успеха с 8 точки разлика.

Самоковци започнаха със серия от 5:0 и бяха напред в резултата през първите няколко минути от срещата. В края на частта обаче съперникът поведе с минимална разлика за 21:18.

Във втората четвърт имаше много обрати, а разликата се движеше в рамките на 2-3 точки. След здрава битка "Рилецо" се прибра на почивката с крехък аванс - 46:44.

След почивката "Апоел" първо обърна резултата и натрупа преднина през третата четвърт, а в четвъртата пречупи домакините със серия от 16:3. След нея гостите вече бяха с 15 точки напред и доиграха спокойно срещата.

За "Апоел" Ейлат Цуф Бен Моше завърши с 18 точки, а 16 вкара Брайън Алън.

За "Рилски спортист" с по 17 точки се отчетоха Брандън Браун и Трей Портър, а 13 точки добави Алекс Симеонов.