Ройс и Алкасер взеха скалпа на "Байерн" Мюнхен

Впечатляващ обрат за "Борусия" Дортмунд в Дер Класикер

Отборът на "Борусия" Дортмунд постигна впечатляващ обрат срещу големия си съперник "Байерн" Мюнхен, печелейки дербито на 11-ия кръг в Бундеслигата с 3:2. По този начин "жълто-черните" увеличиха преднината си пред баварците на 7 точки.

"Борусия" е лидер в първенството с 27 точки, а "Байерн" е трети с 20.

През първото полувреме на срещата на "Сигнал Идуна Парк" двата тима редуваха атака след атака, но в 26-ата минута Роберт Левандовски дада преднина за гостите с гол за 1:0. През второто полувреме събитията на терена станаха още по-динамични. В 48-ата минута Мануел Нойер извърши нарушение срещу Марко Ройс и последва дузпа, която капитанът на домакините реализира хладнокръвно за 1:1.

Баварците обаче бързо си върнаха преднината в мача, тъй като Левандовски вкара втория си гол за 2:1.

"Жълто-черните" започнаха все по-активно да поглеждат към вратата на Нойер, а Ройс записваше пропуск след пропуск до 67-ата минута, когато изравни с плътен удар от точката за изпълнение на дузпа.

Пълният обрат стана факт в 73-ата минута, когато влезлият като резерва Пако Алкасер получи прекрасен пас от Аксел Витсел и сам срещу стража на "Байерн" реализира за крайното 3:2.

В последните секунди на добавеното време Левандовски вкара с пета топката във вратата на "Борусия", но голът бе отменен заради засада.