Рома надигра Интер в зрелище (ВИДЕО)

Рома победи Интер с 4-2 в мач от 13-ия кръг в Италия. Препълненият Стадио Олимпико видя вълнуващ мач, в който домакините имаха превъзходство, показаха много зрелищна игра и с победата си се задържаха на 3 точки зад Ювентус, на второто място в класирането.

Час преди мача Юве бе спечелил дербито с Торино с гол в последната минута на Андреа Пирло и това навярно внесе доза разочарование сред феновете и играчите на "вълците". Това обаче не се отрази на терена. Жервиньо откри резултата за Рома в 22-та минута след бърза комбинация и центриране отдясно.

Рома продължи да играе по-напористо, но Интер изравни след изпълнение на корнер в 36-та минута.

Веднага след паузата обаче Хосе Холебас вкара един от головете на сезона. Гъркът пое топката в своята половина и след скоростен слалом сред защитата на Интер, зверски заби топката във вратата за 2-1.

Хората на Роберто Манчини отново смогнаха да изравнят. Заспиване в защитата на домакините позволи на Пабло Освалдо да вкара втори гол за Интер. Той падна след рикошет в крака на Астори.

Само 3 минути по-късно обаче Рома отново поведе. Този път автор на гола бе Миралем Пянич в 60-та минута.

Отново Пянич в добавеното време затвърди победата на "вълците" с блестящ гол от свободен удар.