"Рома" победи "Чезена" и ще срещне "Лацио" за Купата на Италия

Неочаквано труден успех за "вълците"

"Рома" се измъчи, но стигна до победата с 2:1 над гостуващия втородивизионен "Чезена", за да се класира за полуфиналите в турнира за Купата на Италия. По този начин за място на финала "вълците" ще спорят с вечния си съперник "Лацио".

Столичани имаха неочаквани проблеми на "Олимпико". Те успяха да открият резултата в 68-ата минута, когато резервата Един Джеко засече отблизо подаване на Стефан Ел Шаарауи.

Пет минути по-късно "Чезена", който изпадна от елита през миналия сезон, стигна до изравняване след грешка в отбраната на домакините. При едно центриране вратарят Алисон се сблъска със съотборника си Костас Манолас и Лука Гаритано нямаше проблеми да вкара топката в мрежата.

Двубоят вървеше към продължение, когато в седмата минута на добавеното време "Рома" получи правото да изпълни дузпа след нарушение на вратаря Федерико Алярди срещу Кевин Строотман.

40-годишният ветеран Франческо Тоти реализира от бялата точка и прати любимия си "Рома" на полуфиналите срещу "Лацио".