Ромелу Лукаку с нова заявка за пропуск на годината (ВИДЕО)

Вижте фрапиращото изпълнение на белгиеца

Facebook

Само месец след като не успя да вкара на празна врата в световната квалификация срещу Босна и Херцеговина, футболистът на "Челси" и белгийския национален отбор Ромелу Лукаку даде нова заявка за пропуск на годината.

Белгийският тим завърши 1:1 в контролна среща с Холандия в сряда (9 ноември). Малко преди края на мача, "лалетата" водеха  с 0:1 след гол от дузпа на Дейви Клаасен.

Точно тогава белгийският нападател имаше отличната възможност да изравни резултата, но допусна фрапираща грешка като дори не успя да оцели противниковата врата от изключително близко разстояние.

Белгия все пак да избегна загубата на "Амстердам Арена". В 82-ата минута Яник Ферейра Караско се разписа с далечен удар, който рикошира в тялото на Фелтман.

Холандия е съперник на България в група "А" на квалификациите за Мондиал 2018, като "лалетата" имат 4 точки от 3 мача и заемат трето място в групата. България е на четвърта позиция с точка по-малко.