Роналдо блестящ при завръщането си за "Манчестър Юнайтед"

Португалецът отбеляза два гола срещу "Нюкасъл"

Блестящо завръщане за Кристиано Роналдо с екипа на "Манчестър Юнайтед"! Португалската суперзвезда отбеляза две от попаденията при успеха с 4:1 срещу "Нюкасъл" в мач от четвъртия кръг на английската Висша лига.

На "Олд Трафорд", в повторния си дебют за "червените дяволи", Роналдо откри резултата в добавеното време на първата част, след като се възползва от грешка на противниковия вратар Фреди Уудман.

"Нюкасъл" изравни чрез Хавиер Манкийо в 56', но Роналдо върна аванса на своите само 6 минути по-късно.

Десет минути преди изтичането на редовното време Бруно Фернандеш покачи на 3:1, а крайния резултат оформи влезлият като резерва Джеси Лингард в продължението.

Големият герой обаче е Роналдо, който не бе играл във Висшата лига от точно 12 години и 118 дни. До днес предишният му мач за "Юнайтед" в английския елит беше срещу "Арсенал" през месец май 2009 г.

С трите точки срещу "Нюкасъл" "Юнайтед" събра 10 и оглави временното класиране, а "Нюкасъл" е предпоследен с една. В следващия кръг Роналдо и компания гостуват на "Уест Хем", докато "свраките" приемат "Лийдс".