Роналдо отпразнува мач №1000 с изравнен рекорд в Италия

Португалецът с 11 гола в 11 поредни мача

Кристиано Роналдо отбеляза своя мач №1000 с нов гол и поредно важно постижение. Португалецът се разписа при победата на "Ювентус" с 2:1 над СПАЛ като гост и вече има 11 гола в 11 поредни мача в Серия "А", като изравни рекорд на Габриел Батистута и Фабио Куалярела.

Батистута вкарва 11 гола в 11 поредни мача като играч на "Фиорентина" през сезон 1994/95, а Куалярела го прави с екипа на "Сампдория" през сезон 2018/19.

Кристиано ще има шанса да задмине колегите си още следващия уикенд, когато е голямото дерби срещу "Интер".

35-годишният Роналдо се разписа още в 5-ата минута срещу СПАЛ, но след консултация с VAR попадението бе отменено поради засада. В 39-ата минута обаче всичко бе редовно и португалецът откри за 1:0. След почивката Аарън Рамзи удвои с красиво попадение, а Андреа Петаня намали от дузпа в 69-ата минута и оформи крайния резултат.

Така "Ювентус" събра 60 точки на върха в Серия "А" и има аванс от четири пред "Лацио" и пет пред "Интер" преди мачовете им от кръга. За СПАЛ това бе пета поредна шампионатна загуба. Отборът е последен с 15 точки.