Рожденикът Бернардески "почерпи" цяла Флоренция с победен гол в Мьонхенгладбах (ВИДЕО)

Изумително попадение на младия италианец прави "Фиорентина" фаворит преди реванша

"Фиорентина" спечели важна победа като гост на "Борусия" Мьонхенгладбах в първи мач от 1/16 финалите на Лига Европа. Италианският тим спечели с 1-0 на Борусия Парк благодарение на страхотен гол на Федерико Бернардески в края на първото полувреме. Навършващият 23 години играч вкара перфектно топката от свободен удар секунди преди почивката.

До този момент домакините от Мьонхенгладбах имаха сериозно преимущество в играта и можеха да съжаляват за няколко сериозни пропуска.

Освен това арбитърът от Испания подмина с лекота положение, при което "Борусия" имаше съвсем основателни претенции за дузпа. Вижте го: