Русия победи Нова Зеландия на старта на Купата на конфедерациите (ГАЛЕРИЯ)

Домакините получиха поздравления за организацията от Джани Инфантино

Националният отбор на Русия победи с 2:0 Нова Зеландия в първа среща от Купата на конфедерациите - турнирът, който ще бъде генерална репетиция преди домакинството на страната на световното първенство през 2018 г.

Надпреварата беше открита след впечатляваща церемония и реч на президента на Русия Владимир Путин. Домакините пък получиха поздравления и похвали за добрата организация от президентът на ФИФА Джани Инфантино.

За първи път на събитие от такъв ранг ще бъде използвана системата за видеоповторение, а съдиите ще могат да спират мача при наличие на дискриминационни транспаранти и скандирания по трибуните.

За радост на феновете, които обаче оставиха празни места на стадион "Крестовски" в Санкт Петербург, домакините постигнаха убедителен успех в първия си мач от груповата фаза над Нова Зеландия.

Възпитаниците на Станислав Черчесов направиха куп пропуски пред вратата на своите съперници и записаха само два гола.

В 31-та минута Майкъл Боксал си вкара автогол след разбъркване в наказателното поле на Нова Зеландия.

Фьодор Смолов стана автор на второто попадение в 69-ата минута, след като отново Боксал не успя да изчисти добре.

В турнира участват, освен домакините и Нова Зеландия, световният шампион Германия и всички останали континентални шампиони - Португалия, Мексико, Чили, Камерун и Австралия.