Рутинен успех на "Атлетико" Мадрид в гостуването на "Осасуна"

Два гола, отбелязани в рамките на само минута решиха двубоя

mundodeportivo.com

"Атлетико" Мадрид победи с 3:0 като гост "Осасуна", в двубой от 13-ия кръг на Примера Дивисион. След двете си поредни загуби в последните два кръга на първенството възпитаниците на Диего Симеоне този път не допуснаха грешка.

Още в 14-ата минута "Осасуна" получи своя голям шанс - дузпа, която обаче полузащитникът Роберто Торес не съумя да отбележи.

Снимка: mundodeportivo.com
Резултатът откри централният защитник на "мадридчани" Диего Годин в 36-ата минута след пас на Коке. Само минута по-късно гостите нанесоха и втория си удар. Кевин Гамейро беше точен след асистенция на Анхел Кореа. Влезлият в игра като резерва Яник Ферейра Караско пък отбеляза третото попадение в добавеното време на мача.

След категоричната си победа в гостуването днес шампионът на Испания от 2014 г. е на 4-тото място в класирането с 24 точки. "Осасуна" пък е в зоната на изпадащите, заемащ 19-ото място с актив от 7 пункта.