Рууни измъкна "Юнайтед" срещу "Стоук"

Английският национал с гол номер 250

Гол на Уейн Рууни спаси "Манчестър Юнайтед" от загуба срещу "Стоук Сити" в мач от 22-я кръг на Висшата лига. Срещата завърши 1:1, а попадението бе 250-о за капитана на клуба. С него той излезе начело в голмайсторската листа на "червените дяволи" за всички времена, изпреварвайки сър Боби Чарлтън, който има 249.

Тимът на Жозе Моуриньо имаше тотално превъзхоство през целия мач, но бе съвсем близо до това да загуби за пръв път от началото на ноември във всички турнири.

Стоук поведе в 19-ата минута, когато Хуан Мата си отбеляза автогол. Малко по-късно именно испанецът можеше да изравни, но прати топката високо над вратата.

През втората част играта бе изцяло пред вратата на направилия чудесен мач Лий Грант, а домакините разчитаха на опасни контраатаки.

Въпреки това "Юнайтед" бе близо до гола на няколко пъти, като в 87-мата минута и гредата спаси "Стоук" след удар на Джеси Лингард.

В класирането "червените дяволи" заемат шестото място с 41 точки, докато "Стоук" е на девета позиция с 28.