С 50-ия си хеттрик Меси сам обърна "Севиля"

"Барселона" спечели с 4:2

Лионел Меси вкара 50-ия си хеттрик при важната победа на "Барселона" над "Севиля" с 4:2 по пътя към титлата в Испания. Каталунците изоставаха с 1:2 в мача от 25-ия кръг на Ла Лига, но аржентинецът взе нещата в свои ръце и донесе трите точки за "блаугранас".

С този успех "Барса" събра 57 точки и дръпна на върха с 10 пред "Атлетико" Мадрид, който обаче е с мач по-малко. Севилци вече са пети с 37 точки.

Домакините откриха резултата в 22-ата минута след гол на Хесус Навас, но само четири минути по-късно Меси изравни с брилянтно воле.

В 42-ата Габриел Меркадо изведе "Севиля" за втори път напред в резултата - 2:1.

В 67-ата Меси изравни с ново невероятно попадение с по-слабия му десен крак. В 85-ата той се озова сам срещу вратаря и технично прехвърли стража на домакините за 2:3.

Така Меси отбеляза 44-ия си хеттрик за "Барселона", като има и шест с екипа на Аржентина. Освен това нападателят увеличи и актива си в голмайсторската класация, като има 25 попадения в 23 мача.

В добавеното време на срещата Луис Суарес оформи крайният резултат 4:2 след асистенция на Меси.