С 9 души "Ботев" Враца се добра до равенство срещу "Локо" София

Четири гола в мача от Първа лига

Отборите на "Ботев" Враца и "Локомотив" София завършиха наравно 2:2 в мач от 10-ия кръг на шампионата. Домакините завършиха двубоя с 9 човека след два червени картона.

И четирите гола паднаха преди почивката. Домакините поведоха с 2:0 след попадения на Дориан Бабунски (8) и Антонио Георгиев (12). Столичани обаче отговориха на предизвикателството с голове на Илия Димитров (20) и Александър Александров (30).

В последната минута на срещата "Ботев" остана с 9 души, след като директен червен картон получи резервата Красимир Тодоров за удар с лакът, а за оспорване на съдийско решение Йоан Бауренски видя за втори път жълтия цвят и също бе изгонен.

"Ботев" Враца вече шест мача няма победа в шампионата, докато "железничарите" са в серия от пет поредни двубоя без поражение – два успеха и три равенства.

Врачани са осми в Първа лига с 10 точки, а "Локомотив" заема седмата позиция с 13, но и мач по-малко.