С два гола на Винисиус "Реал" оглави Ла Лига

Успех срещу "Елче"

"Реал" Мадрид поведе в Ла Лига след победа с 2:1 като гост на "Елче" в мач от 12-ия кръг.

Винисиус Жуниор вкара двата гола за победата, а Пере Мия се разписа за домакините.

С успеха тимът на Карло Анчелоти излезе начело в класирането с 24 точки, колкото има и "Реал Сосиедад".

Гостите от Мадрид започнаха мача по-добре, а Родриго два пъти пробва удари, но без успех. В 18-ата минута той получи контузия и беше заменен от Марко Асенсио.

Малко след това "Елче" беше близо до гол, но Тибо Куртоа спаси удара на Лукас Бойе.

"Реал" поведе в 22-ата минута. Винисиус Жуниор получи топката от Мариано Диас и се разписа с добър удар.

В 62-ата минута домакините останаха с десет души след втори жълт картон на Раул Гути за нарушение срещу Тони Кроос. В 73-ата минута Винисиус вкара втори гол след техничен удар, а малко преди края на редовното време Пере Мия се възползва от грешка на Тони Кроос и Каземиро и се разписа за 1:2.