С гол на младок "Арсенал" победи "Байерн" Мюнхен (ВИДЕО)

Обещаващо представяне на "артилеристите"

"Арсенал" победи с 2:1 германския шампион "Байерн" Мюнхен в първи мач от демонстративния турнир "Интернешънъл чемпиънс къп", който се провежда на територията на САЩ.

В Карсън, щата Калифорния, двата отбора изиграха скучно първо полувреме, но през второто вдигнаха оборотите. Логично тогава паднаха и трите гола в срещата.

В 49-ата минута младият бранител на "Байерн" Луис Познански си отбеляза автогол, опитвайки се да пресече центриране от десния фланг на атаката на "артилеристите". 71-ата минута баварците изравниха чрез Роберт Левандовски, който засече с глава центриране на Серж Гнабри.

Две минути преди края на редовното време чудесна многоходова акция завърши с подаване на Тайрийс Джон-Джулс към Еди Нкетиа, който от близка дистанция прониза за втори път мрежата на Свен Улрайх и оформи крайния резултат.