Съдията от Тунис - Мали изпълнявал нареждане на... Господ (ВИДЕО)

Замбийският рефер оправда гафовете си и с жегата

"Свирих по-рано края на мача, защото Господ ми каза да го направя." Това заяви съдията на мача Тунис - Мали в първата си публична изява след скандала, който сътвори в Купата на африканските нации.

Джани Сиказве свири край на срещата 5 минути по-рано, а впоследствие, след като осъзна грешката си, поднови играта, но отново даде последен съдийски сигнал преждевременно - този път 40 секунди преди 90'.

Замбийският рефер каза, че жегата е била непоносима и дори не е осъзнавал какво прави. Той допълни, че е получил куп смъртни заплахи след мача.

Вчера друг съдия направи впечатление в Купата на африканските нации. Магет Ндиае изглеждаше повече като охранител, отколкото рефер в опита си да разтърве играчите на Египет и Мароко.

Турнирът навлиза във финалната си четворка. В сряда (2 февруари) Сенегал ще мери сили с Буркина Фасо, докато в четвъртък е другият полуфинал - мегасблъсъкът между домакина Камерун и Египет. И двата двубоя са с начален час 21:00 и ще бъдат излъчени пряко по RING.