Сърбия и Португалия не се победиха, Роналдо побесня след незачетен гол

Вижте всички резултати от световните квалификации в Европа

Сърбия и Португалия завършиха наравно 2:2 в интригуващ двубой от квалификациите за световното първенство в Катар през 2022 г. Западните ни съседи играха с човек по-малко в края на мача след директен червен картон на Никола Миленкович, а двубоят в Белград завърши със скандал заради незачетен късен гол за гостите, дело на Кристиано Роналдо.

На ст. "Райко Митич" Португалия поведе с попадение на Диого Жота още в 11', преди в 36' нападателят на "Ливърпул" да покачи на 2:0.

След почивката сърбите изравниха чрез Александър Митрович и Филип Костич, които се разписаха съответно в 46' и 60'. В основата и на двата гола беше появилият се като смяна на полувремето Неманя Радонич.

Домакините бяха по-активни в следващите минути и само отличните изяви на вратаря Антони Лопеш предотвратиха пълен обрат.

След това обаче Сърбия остана с 10 души, а в третата минута от добавеното време Кристиано Роналдо преодоля вратаря Марко Дмитрович и насочи топката към мрежата зад него. В последния момент Стефан Митрович изчисти.

Роналдо претендираше, че топката е преминала голлинията с целия си обем, протестира бурно срещу решението на рефера Дани Макели и неговите помощници и напусна терена демонстративно, захвърляйки капитанската си лента. Преди това получи жълт картон за действията си. Разправията продължи и след последния съдийски сигнал.

В крайна сметка двата тима не се победиха и вече имат по 4 точки в квалификационна група 1. Сърбия е пред Португалия благодарение на по-добрата си голова разлика.

В следващия кръг - на 30 март (вторник), Сърбия гостува на Азербайджан, докато Португалия ще пътува за Люксембург.

Беларус – Естония 4:2

0:1 Хенри Аниер 31'; 1:1 Витали Лисакович (дузпа) 45'; 1:2 Хенри Аниер 55'; 2:2 Юри Кендиш 64', 3:2 Павел Савитски 81', 4:2 Витали Лисакович 83'

Чехия – Белгия 1:1

1:0 Лукаш Провод 50', 1:1 Ромелу Лукаку 60'

Група 7

Черна гора – Гибралтар 4:1

1:0 Фатош Бечирай 26'; 1:1 Рийс Стайче (дузпа) 30'; 2:1 Марко Шимич 43', 3:1 Жарко Томашевич 52', 4:1 Стеван Йоветич 80'

Словакия – Малта 2:2

0:1 Люк Гамбин 16', 0:2 Александър Сатариано 20', 1:2 Давид Стрелец 49', 2:2 Милан Шкриниар 53'