Сърбия спря европейския устрем на волейболните национали

Момчетата на Пламен Константинов отпаднаха на четвъртфинал в Полша

cev.lu

Българският национален отбор по волейбол отпадна на четвъртфинал на европейското първенство в Полша. Момчетата на Пламен Константинов загубиха с 0:3 (21:25, 22:25, 26728) от Сърбия.

Съперниците на "лъвовете" успяха да се представят като по-сработен отбор и логично взеха победата. Те често оставяха българския тим да поведе, а след това стопяваха преднината, което оказа влияние върху психиката на избраниците на Константинов. "Трикольорите" така и не успяха да намерят правилния път към победата.

Снимка: cev.lu

Пламен Константинов започна с Георги Братоев, Розалин и Николай Печеви, Николай Николов, Виктор Йосифов, Цветан Соколов и либерото Теодор Салпаров.

Съперниците ни бързо направиха три безответни точки, но преди първото техническо прекъсване, лъвовете успяха да наваксат изоставането. След него обаче сърбите отново поведоха чувствително след успешни атаки на Урош Ковачевич и Дражен Лубурич. Постепенно разликата набъбна и стана невъзможна за преодоляване, въпреки добрите изяви на Цветан Соколов. Така "плавите" взеха първия гейм с 25:21.

Като преродени излязоха "лъвовете" във втората част. Те бързо поведоха и направиха разлика от 8:3 при първото техническо прекъсване. Играчите на Никола Гърбич обаче успяха да изравнят за 11:11 с голямата помощ на сервиса на Сречко Лисинац. При втората пауза съперниците ни дори поведоха с 16:14. Константинов направи промяна при разпределителите, като вместо Братоев на полето се появи Георги Сеганов. Националите продължиха да губят точки, а втората част също отиде на сметката на Сърбия - 25:22.

В третия гейм на терена остана Сеганов, а в центъра на мрежата се появи Теодор Тодоров. Действията на игрището бяха доста оспорвани, като българският тим беше водещ в резултата до 15-ата точка. Родните нападатели често бъркаха, което улесни съперниците ни. Добри атаки на Соколов и Николай Николов все пак изведоха напред "лъвовете". Урош Ковачевич обаче изравни за 25:25, а след това "плавите" взеха и победата след 28:26.

Цветан Соколов бе най-резултатен в мача с 20 точки (1 ас, 1 блокада). За Сърбия Дражен Лубурич завърши с 13 (2 блокади), а Урош Ковачевич добави 11 (1 ас).

Така на полуфинал Сърбия ще срещне Гермния. Бундестимът победи Чехия по-рано днес.