САЩ е на 1/4-финал на Копа Америка след победа над Парагвай

Клинт Демпси отбеляза историческия гол за домакините

Домакинът на Копа Америка САЩ победи с 1-0 Парагвай в последния си мач от груповата фаза на ст. "Линкълн Файненшъл Фийлд" във Филаделфия, Пенсилвания.

Попадението в 27-ата минута беше дело на Клинт Демпси. През второто полувреме американците останаха с човек по-малко след червен картон на Йедлин в 48-мата минута, но въпреки това задържаха преднината си.

С победата САЩ изпревари Колумбия и зае първото място в група "А" с 6 точки и голова разлика 5-2. Американците излизат за първи път в историята си от групата на голямо първенство след като за загубили първия си мач на турнира.

Колумбийците от своя страна претърпяха поражение с 2-3 от Коста Рика в другия мач от групата. Трети и четвърти в класирането остават Коста Рика и Парагвай със съответно 4 и 1 точка.

В 1/4-финалите САЩ и Колумбия ще играят срещу втория и първия от група "Б" измежду Бразилия, Перу и Еквадор.

На 100-годишният юбилей на Копа Америка турнирът се провежда за първи път в историята на територията на Северна Америка.