"Сент Етиен" не спря устрема на "Олимпик" Марсилия

12-и мач за загуба за тима на Андре Вилаш-Боаш

Twitter

Вече в 12 поредни мача в Лига 1 "Олимпик" Марсилия не познава вкуса на загубата. Тимът на Андре Вилаш-Боаш спечели гостуването си на "Сент Етиен" от 23-ия кръг на френския шампионат с 2:0. Марсилци са на втора позиция, на 12 точки зад лидера ПСЖ.

За "Сент Етиен" загубата бе втора поредна. Отборът остава на 12-о място в Лига 1.

Гостите поведоха още в 7-ата минута. Невероятна индивидуална изява от страна на Димитри Пайет завърши с удар от наказателното поле, който направи безпомощен вратаря Рюфие.

"Зелените" бяха много близо до възстановяване на равенството, но Стев Манданда показа невероятен рефлекс при шут на Диони.

Марсилци продължиха да създават по-чисти голови положения и през втората част. В 48-ата минута Неманя Радонич се оказа непокрит в наказателното поле на "Сент Етиен", но след удара му топката мина на сантиметри покрай дясната греда.

Радонич успя да запише името си на таблото в 85-ата минута, след като засече подаване на Сансон за крайното 2:0.