Сензацията "Мирандес" взе скалпа и на "Виляреал"

Тимът от Секунда дивисион се класира за 1/2-финалите в турнира за Купата на краля

Twitter

"Мирандес" го направи отново! След като миналата седмица втородивизионният тим шокира "Севиля", тази вечер същата съдба сполетя и "Виляреал".

"Мирандес" победи с 4:2 "жълтата подводница" у дома и за втори път в историята си се класира за полуфиналите в турнира за Купата на краля.

Зрителите на "Естадио де Андува" видяха много голови положения и пред двете врати. "Виляреал" владееше топката през по-голямата част от времето, но това не бе достатъчно за успех срещу вдъхновения си и непредвидим съперник.

Домакините откриха резултата в 17-ата минута чрез Аиаш, но в 32-ата Остиверос възстанови равенството. В добавеното време на първото полувреме "Мирандес" получи дузпа, която Меркеланс реализира за 2:1.

Динамиката в играта продължи и през второто полувреме, а в 56-ата минута Санти Касорла направи 2:2, след като "жълтата подводница" също получи 11-метров наказателен удар.

Само две минути по-късно обаче "Мирандес" отново поведе. Меркеланс намери Онайндия, който покачи на 3:2, а в добавеното време Санчес оформи крайното 4:2, изпращайки в екстаз феновете по трибуните.

Снимка: Twitter

Равносметката след първите две срещи от 1/4-финалите за Купата на краля е две изненади - "Гранада" елиминира носителя на трофея "Валенсия", а "Мирандес" продължава да мечтае.

"Мирандес" изхвърля от турнира трети отбор от Примера след "Селта" и "Севиля".

Преди осем години отборът от Миранда де Ебро отпадна на полуфиналите от "Атлетик" Билбао след общ резултат от двете срещи 8:3.

В четвъртък вечер ще станат ясни последните два полуфиналиста. От 20 ч. "Реал" Мадрид посреща "Реал Сосиедад", а в 22 ч. "Атлетик" Билбао е домакин на "Барселона". И двата мача ще бъдат излъчени по bTV Action.