"Септември" излъга "Етър" с гол на Галчев

Столичани са лидери в група "Б" на втората осмица

"Септември" победи "Етър" на националния стадион "Васил Левски" с минималното 1:0 в среща от група "Б" на втората осмица на Първа професионална лига.

Столичани са лидери в група "Б" с 34 точки, следвани от "Локомотив" Пловдив с 32 и "Дунав" Русе с 22. "Етър" е четвърти с актив от 21.

Единственото попадение в срещата падна малко преди почивката, а в негов автор се превърна Борис Галчев. Бившият футболист на "Пирин" Благоевград и ЦСКА се разписа в 39-ата минута от пряк свободен удар. "Септември" получи правото да изпълни фаул на метър от границата на наказателното поле. Галчев нанесе силен нисък удар, който рикошира в крак на играч на гостите и залъга вратаря Христо Иванов, пращайки топката неспасяемо в мрежата му.

В последните секунди на първото полувреме нападателят на гостите Самб Бадара можеше да изравни, но ударът му с глава бе спасен по отличен начин от стража на домакините Янко Георгиев.

През втората част гостите от Старата столица заиграха по-активно, но трудно достигаха до чисти положения пред Георгиев.

При едно от тях в 55-ата минута Велко Батрович нанесе силен удар от дистанция, но той не намери целта. Отново черногорецът пробва късмета си в 74-тата минута, но тогава вратарят на "Септември" спаси.

Неразчетено излизане на вратаря на домакините в 86-ата минута едва не доведе до гол в полза на "Етър", но до такъв все пак не се стигна.

Гостите продължиха да разчитат на изсипани топки и в заключителните минути, но резултатът не се промени от това.

Състави

"Септември" (4-2-3-1): Янко Георгиев - Богомил Дяков, Елтон дос Рейс, Васил Добрев, Иван Стоянов - Фабиано, Борис Галчев (79-Яя Меледже) - Крис Гади, Асен Чандъров (58-Георги Стоичков), Станислав Маламов (66-Ишмаел Байду) - Мартин Тошев

"Етър" (4-3-3): Христо Иванов - Георги Пашов, Пламен Гълъбов, Яни Пехливанов, Душан Младенович - Никола Колев, Румен Руменов (85-Иван Вълчанов), Велко Батрович - Чавдар Ивайлов (46-Даниел Младенов), Иван Стоянов (76-Иван Петков), Самб Бадара