"Септември" шокира "Берое" пред погледа на Димитър Бербатов

Само едно попадение бе достатъчно на домакините за победа

12-ия в класирането на Първа професионална лига "Септември" успя да победи един от претендентите за топ 6 в шампионата - "Берое", в среща от 21-вия кръг.

Столичани вкараха само един гол, който им бе достатъчен, за да добавят 3 точки към актива си. От трибуните мача изгледа Димитър Бербатов. Очакваше се рекордьорът по голове за националния отбор да излезе на терена с фланелката на старозагорци, но той така и не бе картотекиран за срещата.

Гостите дори завършиха мача с 10 човека, след като Ерол Алкан получи втори жълт картон за опасно нарушение.

Домакините започнаха ударно с атака на Мандианго, но вратарят Перниш се справи с опасността. "Берое" отговори с акция на Мартин Камбуров, която също завърши без успех.

Единственото попадение в мача падна в 25-ата минута. Румен Чандъров пусна добър извеждащ пас към Кристофър Мандианго в коридор, а нападателят не сбърка и "Септември" поведе с 1:0.

Футболистите на "Берое" се хвърлиха в атака в опит да изравнят до края на мача. Те стигнаха до гол в 70-ата минута, но попадението на Камбуров бе отменено заради засада.

3 минути по-късно гостите останаха с човек по-малко, след втория жълт картон за Алкан.